Je pleťový krém v létě lepší než olej?

Na těchto řádcích vám přinášíme několik bodů k zamyšlení, zdali se vždy jedná o to nejlepší řešení. 

 

Léto se nese ve znamení teplých slunečných dnů, krátkých rukávů a radovánek u vody a při různých venkovních aktivitách. Aby tyto momenty byly radostné i pro pleť, je třeba myslet na důkladnou péči o pokožku. Sluneční paprsky v kombinaci s potem a chlórem mohou dát obličeji totiž skutečně zabrat. Základem je proto důsledné udržování pleti v hydratovaném a vyživeném stavu, pravidelná aplikace opalovacího krému a postupné vystavování se slunečnímu záření. Klíčové je, aby pokožka zůstala hydratovaná a vyživená. S tím právě velice dobře pomohou oleje.

 

Ano, oleje, které neobsahují jedinou kapku vody. 

 

Finální volba výrobku, který budeme při péči o pleť používat samozřejmě záleží na vašich individuálních preferencích, přesto má celoroční používání pleťového oleje spoustu výhod. Přestože naše pokožka přirozeně produkuje tuky (lipidy), aplikace oleje není na škodu. Naopak tím pomáháme k jejímu posílení.

Nezáleží totiž na aktuálním ročním období, obzvláště zralejší a citlivá pleť velmi ocení pomoc při udržování hydratace. Pobyt na slunci a letní aktivity mít vysušující efekt. Při aplikaci pleťového oleje pomáháme doplňovat maz, který tvoří ochrannou bariéru pleti.

 

Ale jak je to s tou hydratací, říkáte si? 

 

Možná si říkáte, že krém používáte právě pro obsah vody, která by pleť měla hydratovat a můžete se tak samotného oleje obávat. Při použití kvalitního přírodního pleťového oleje nemusíte mít strach, že by pleti chyběla hydratace. Vlhkost do pokožky musí dostávat hlavně vnitřně, rozumějte pitím. Dokonce pleť, jejíž ochrannou bariéru s pomocí oleje zesílíme, snáze zadrží vlhkost a nebude ji vlivem tepla a povětrnostních vlivů tak rychle ztrácet. Tím významně přispějeme k její regeneraci a zpomalíme stárnutí. S rostoucím věkem klesá produkce přirozeného ochranného mazu, proto je třeba volit skutečně funkční výrobky. V opačném případě bude pleť trpět, rychleji se vysoušet, což se projeví i patrnějšími vráskami. Pleťové oleje navíc díky obsahu antioxidantů bojují proti poškození buněk volnými radikály, čímž stárnutí také zpomalují.

 

 

Dobrá, ale v čem je olej lepší než krém?

Je dobré myslet na to, jaký je rozdíl mezi krémem a olejem. Krém totiž většinou sestává z vody, poté v něm najdeme kombinace olejů a dalších látek a konzervanty, které zabraňují množení bakterií. To vše pohromadě drží emulgátory. Po aplikaci krému sevoda za nějakou dobu odpaří.

V případě kvalitních přírodních olejů není potřeba doplňovat žádné stabilizační látky a pleti se tak dostává maximálně koncentrovaná péče. Navíc nehrozí její vysušení a podráždění konzervanty, které jsou ve výrobcích s obsahem vody využity.

Tím samozřejmě nelze tvrdit, že všechny krémy jsou špatné. Existují i případy, kdy voda slouží k aktivaci nějaké specifické suroviny. To již vyžaduje trochu zkoumání a často výrobek poznáme tak, že netvoří většinu obsahu (není na prvních místech v seznamu inci). Když zvolíte kvalitní pleťový olej, tato starost odpadá. Pro zpříjemnění aplikace lze navíc olej vmasírovat do lehce navlhčené pokožky.

Z nabídky BIO Pleťových olejů Booming Bob, které najdete ve FlowBase si navíc bez obav mohou vybrat i jedinci s problematickou pletí, suchou a citlivou pletí i tou zralou. Vybere si zkrátka každý.

 

Přejeme Vám radostné slunečné dny!