Jak si vybrat kosmetiku na cestování?

Ať už se člověk chystá na pouhý výlet na své sportoviště v rámci města, nebo naopak opouští okres, či dokonce rovnou stát, pro všechny se tím také také otevírá otázka balení věcí, které bude třeba na výpravu vzít s sebou. V dnešní době se už moc nenosí, aby byl sportovec či cestovatel dříve cítit, než spatřen. Ve sportovní tašce, batohu, nebo kufru tak nesmí chybět ani vhodná kosmetika. Při její volbě je pak potřeba vyřešit několik otázek.

 

 

Jak velké balení bude potřeba?

 

Aby posilování nezačalo ještě před příchodem do tělocvičny a cestovatel si nepřipadal jako soumar, je třeba zvolit adekvátní množství. Někdo nakupuje malá balení klasických přípravků a modlí se, aby mu obsah stačil. Nejlepší službu v tomto ohledu odvede tuhá kosmetika. Mužům stačí All-in-one šampon od Balade en Provence, který váží pouhých 80g a vystačí na 2-3 měsíce každodenního používání. Dámy mohou kombinovat Sprchové mýdlo s pomerančovým květem a bambuckým máslem s malou kostkou tuhého šamponu na vlasy. Pro úsporu místa a hmotnosti se dá dle potřeby ukrojit.

 

Jak kosmetiku na cesty zabalit?

 

Řešení v podobě plastových lahviček je sice na první pohled snadné, rychlé a levné. Je ale spojené s několika úskalími. Jednak je třeba zabezpečit aby se obsah lavičky nevylil a nepoškodil zbytek věcí v tašce, či kufru. A druhak je třeba myslet i na to, jak s lahvičkou po vypotřebování naložit. O nutnosti přizpůsobení objemu kapalin v zavazadlech na palubě letadla nemluvě. (O letištních historkách napíšeme blog zase příště.)

 

Pokud vsadíme na tuhá mýdla a krémy, tak nás tyto problémy nemusí trápit. Naše značka Balade en Provence totiž řešení nejen špičkové složení samotného výrobku, které je založené na BIO certifikovaných surovinách v optimálním poměru, ale zásadní také je, že tyto malé „voňavé poklady“ jsou dodávány v kompostovatelných krabičkách. Krom toho, že papír s rostlinným potiskem váží jen pár desítek gramů, rozloží se poté bez jakéhokoliv znečištění v přírodě. Sofistikovanější sportovec, nebo cestovatel si může tuhou kosmetiku elegantně zabalit do plechové cestovní krabičky, která nejen, že skvěle vypadá, ale má vyjímatelnou přihrádku a je prakticky nezničitelná. 

 

 

Nebude mě to stát více, než permice do fitka, nebo letenky?

 

Pravda, druhá varianta s ohledem na situaci na trhu letecké dopravy asi již nastat nemůže, ale i tak rozumíme, že finanční aspekt je pro mnoho sportovců a cestovatelů důležitý. Klasická kosmetika s obsahem vody, v cestovním balení se přitom jeví jako nejlevnější varianta.

Na tomto místě je ale dobré si připomenout, co si vlastně kupujeme. V případě sprchových gelů a šamponů na vodní bázi tvoří voda až 80% obsahu, spolu s ní zde také najdeme konzervanty, které vodu stabilizují, a zbylá pětina slouží pro účinné látky. V případě kvalitní tuhé přírodní kosmetiky si kupujete pouze účinné látky, mezi nimiž navíc konzervanty nenajdete. Tuhé kosmetiky spotřebujete mnohem méně, než tou vodou naředěné. A jedna krabička tuhé mýdla nebo šamponu v kostce tak nahradí 2, nebo 3 klasická balení prostředku na vodní bázi. Podle velikosti tuhého mýdla a vaší intenzity používání.

Z dlouhodobého pohledu je tak tuhá kosmetika často dokonce levnější, protože vydrží mnohem déle.

 

Nebudu mít po tuhém mýdle a šamponu suchou pleť a vlasy?

 

Při pohledu na “kostku” sprchového mýdla, nebo šamponu může mnohé napadnout i tato otázka. Tuhá mýdla a šampony od Balade en Provence jsou vyrobena s vysokým obsahem kvalitních vyživujících bio olejů. Díky tomu jsou schopna efektivně čistit, ale zároveň pokožku ani vlasy nedráždit a nevysušit.

Naopak, nezřídka se stane, že i cestovatel nebo sportovec, který kosmetiku v kostce začal používat na cestách, ji nakonec hrdě umístil na dřevěnou mýdlenku do své koupelny. Jemná přírodní vůně a zklidněná hydratovaná pokožka jsou totiž celkem návykové. A tuhé mýdlo na dřevěné mýdlence se v koupelně vyjímá vždy lépe, než armáda plastových lahviček.

 

Tuhá přírodní kosmetika je na cestování zkrátka volbu rozumu. Je skladná, lehká a šetrná k životnímu prostředí i lidem, kterým může navíc skutečně prospívat.

Zkrátka ideální parťák pro o kapku lepší den, doma i na cestách. Ať už vyrazíte kamkoliv!